Lokalizacja ZIMA 2020


Zimowy wyjazd RANCHER 2020 organizujemy w Kotlinie Kłodzkiej w Dusznikach Zdrój – ZIELEŃCU jednym z największych ośrodków narciarskich, w terminie od 15.02.2020 do 22.02.2020.

DUSZNIKI ZDRÓJ mieszczą się w Kotlinie Kłodzkiej, na styku Gór Stołowych i Bystrzyckich, zajmują dolinę rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Zachodnia i południowa granica miasta biegnąc wyrównaną powierzchnią szczytową Gór Orlickich stanowi zarazem granicę państwową z Republiką Czeską. Duszniki Zdrój to jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce. Mimo, że zespół uzdrowiskowy położony jest na wysokości 588 m n.p.m., to warunki klimatyczne są podobne do tych, które występują na wysokości 1000 metrów. Są one wyraźnie odczuwalne przede wszystkim na terenie uzdrowiska, otoczonego otuliną kompleksu parkowo – leśnego. Klimat tego miejsca jest szczególnie polecany dla dzieci i młodzieży ze względu na poprawę kondycji zdrowotnej poprzez zwiększenie produkcji czerwonych krwinek.

Zieleniec (dzielnica Dusznik Zdrój) położony jest na wysokości ok.  950  m. n. p. m. w paśmie Gór Orlickich.  Panujący tam  mikroklimat (jedyny taki w Polsce) – zbliżony do alpejskiego wraz z dużą ilością opadów śniegu , gwarantuje dobre warunki narciarskie przez cały sezon zimowy, który tam trwa blisko 150 dni ( od listopada do marca). Zaletą lokalnego mikroklimatu jest poprawa samopoczucia osób przebywających nawet kilka dni dzięki  szczególnemu układowi  ciśnieniowemu  mas powietrza.

Zieleniec oferuje 24 wyciągi (http://zieleniec.pl/trasy). Trasy zjazdowe Zieleńca są bardzo zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Łącznie 22 km malowniczych tras narciarskich, najdłuższa trasa ma 2800 m długości. Trasy zjazdowe i wyciągi są tak rozmieszczone, że istnieje możliwość (nie ściągając nart czy deski z nóg) przejechania z jednego końca Zieleńca na drugi. Większość dostępnych tras posiada sztucznie oświetlenie, dzięki czemu szusować na stoku można do godziny 22:00.

lissa 01
lissa02