Kolonia PLASTYCZNA

KOLONIA PLASTYCZNA Lubniewice nad jeziorem Lubiąż

SYMBOL IMPREZY: KAR8
Grupa wiekowa: 7-12 lat i 13-15 lat

Kolonia dla wszystkich miłośników prac ręcznych wykonywanych różnymi technikami. Celem naszej kolonii jest zachęcenie uczestników do malowania, rysowania i rzeźbienia wytworów własnej wyobraźni lub tego co zaobserwują w otaczającym ich świecie. Prace uczestników zostanę zaprezentowane na kolonijnej wystawie. Wszystkie stworzone dzieła podczas warsztatów stanowią własność twórców i ozdabiać będą domowe galerie.

Aby zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę i kompleksową opiekę liczebność grup nie będzie przekraczała 15 osób. Proponowany przez nas program zakłada wspaniałą zabawę pod czujnym okiem wychowawców i instruktorów! Zajęcia odbywają się w cyklach tematycznych, w trakcie dnia zapewniamy około 8 godz. zajęć zgodnych z ramowym programem, uczestnicy tej kolonii nad swoimi dziełami artystycznymi spędzą od 3 do 4 godz. dziennie jednorazowo lub dla mniej cierpliwych z podziałem na „odcinki”. Uczestnicy 7 dniowego turnusu wykonają prace wyszczególnione do punktu „magiczna ramka”.
Pozostały czas to gry, zabawy czyli relaks nad wodą i nie tylko (szczegóły poniżej).

W trakcie zajęć na wodzie (żaglówki, łodzie, motorówka, trampolina wodna, wodne dmuchańce, kajaki…)  dzieci zabezpieczone są sprzętem asekuracyjnym (kamizelkami ratunkowymi).

RAMOWY PROGRAM*:

KOLORY i CIENIE:  jak szukać inspiracji, mieszanie barw,  kreskowanie, cieniowanie, tworzenie rozjaśnień …;
MALOWANIE i DRUKOWANIE: fantazyjne tworzenie niezwykłych obrazów i druku za pomocą: palców, odcisków z natury, monotypii, szablonów, grafika za pomocą styropianowych tacek;
DECOUPAGE:  metoda serwetkowa, transfer zdjęcia (zdobienie różnych powierzchni…);
OZDABIANIE  PORCELANY/SZKŁA/DREWNA:  gotowe produkty  ozdobimy według własnych projektów;
MALOWANIE TKANIN:  farbami do tkanin ozdobimy wakacyjną torbę  lub koszulkę;
MALOWANIE W DUŻYM FORMACIE: praca grupowa: wielki arkusz i wielki rozmach!
MINI RZEŹBA: lepienie z wyobraźnią;
STYROPIANOWE CUDA: ozdabianie styropianowych zwierzątek;
TWORZENIE BIŻUTERII:  według własnego pomysłu kolczyki, wisiorki, bransoletki, breloczki i inne ozdoby z różnorodnych materiałów (mas plastycznych, gotowych półfabrykatów);
MAGICZNA RAMKA:  kolorowa ramka na pamiątkowe zdjęcie ;
KARTKI RĘCZNIE ROBIONE: niepowtarzalna pamiątka z wakacji;
SZYCIE FILCOWYCH PACYNEK, PORTFELIKÓW: tańcowała igła z nitką ;
ABC MAKRAMY:  sztuka wiązania ozdobnych sznurków ;
ŚWIECE: woskowe świece, różne kształty, kolory, aromaty;
BUDOWLE Z PIASKU:  budowle według własnego projektu grupowe lub indywidualne;
ŻEGLOWANIE: rekreacyjne pływanie pod żaglami z instruktorem;
MOTORÓWKA: rejsy motorówką, a dla odważnych przejażdżka  na wodnych dmuchańcach za motorówką;
KOLONIJNY PARK WODNY: bez limitu skoki na wodnym batucie-trampolinie, zjazdy do wody, wyskoki z platformy, podrzuty z katapulty i wspinaczka po ściance;
KĄPIELE: bez limitu kąpiele  na wydzielonym kąpielisku pod okiem ratownika WOPR, dla chętnych możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę pływacką ;
PLAŻOWANIE:  relaks, słońce i szum drzew czyli wypoczynek w wydzielonej strefie kolonijnej na piaszczystej plaży;
ZAMKOWA PRZYGODA: nieograniczona liczba zjazdów z zamkowego dmuchawca;
TRAMPOLINA: skoki, podskoki, fikołki i inne ewolucje akrobatyczne;
SLACKLINE: chodzenie po specjalnych taśmach zawieszonych na niewielkiej wysokości-ćwiczenie równowagi i koncentracji;
TWISTER: ruch i gimnastyka, a przede wszystkim  świetna zabawa;
GRY i ZABAWY: ping-pong, boulle, dart (rzutki), strzelanie z łuku, cymbergaj, piłkarzyki, kometka, frisbe;
WIRTUALNA OLIMPIADA: gry sportowe, przygodowe i tańce na xbox i kineckt;
OGNISKA , DYSKOTEKI: pokaz mody i kamuflażu, wieczór migających światełek,  karaoke show,   konkurs MAM TALENT , festiwal kolonijny , wieczory pod gwiazdami : dyskoteki,  kino letnie.

*Program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych ( np. złe warunki atmosferyczne). W zamian zostanie zrealizowany program możliwy do wykonania. Na turnusach 7 dniowych ograniczeniem w realizacji wszystkich punktów programu jest czas, przy sprzyjających warunkach pogodowych, zawsze staramy się zapewnić kluczowe atrakcje.

TURNUSY 7 DNIOWE TURNUSY 13 DNIOWE
TURNUS I 23.06.2019-29.06.2019   TURNUS I 23.06-2019-05.07.2019  
TURNUS II 29.06.2019-05.07.2019        
TURNUS III 05.07.2019-11.07.2019   TURNUS II 05.07.2019-17.07.2019  
TURNUS IV 11.07.2019-17.07.2019        
TURNUS V 17.07.2019-23.07.2019   TURNUS III 17.07.2019-29.07.2019  
TURNUS VI 23.07.2019-29.07.2019   TURNUS IV 23.07.2019-04.08.2019  
TURNUS VII 29.07.2019-04.08.2019        
*Istnieje możliwość łączenia turnusów 7 dniowych, przy połączeniu dwóch turnusów 7 dniowych (np. II i III) o tym samym profilu obowiązuje cena 13 dniowego turnusu, przy łączeniu dwóch różnych profili – stosujemy indywidualną kalkulację.

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie zgodnie z wybraną opcją;
 • Wyżywienie: 3 posiłki + podwieczorek (wyżywienie w stołówce Ośrodka);
  dla WEGE 3 bezmięsne posiłki + podwieczorek (wyżywienie w stołówce Ośrodka);
 • Realizację programu pobytu.
 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
 • Nadzór i szkolenia profesjonalnej kadry instruktorskiej.
 • Opiekę medyczną .
 • Ubezpieczenie NNW w wysokości 10.000 PLN.
 • Koszulkę wakacyjną.
 • Grupowe zdjęcia z wakacji na platformie internetowej.

CENA NIE ZAWIERA : transportu

WAKACJE z RANCHEREM organizujemy w miejscowości Lubniewice w woj. Lubuskim nad jeziorem Lubiąż.

Adres: CENTRUM REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWE STILON
ul. Spacerowa 18 69-210 Lubniewice

ZAKWATEROWANIE: Centrum Wypoczynkowo – Rekreacyjne Stilon położone w przepięknym sosnowym lesie nad brzegiem jeziora. Teren ośrodka jest ogrodzony, łączna pow. to 8 ha. Przestronna, piaszczysta plaża i wydzielona strefa kolonijna to bezpieczne miejsce do kąpieli i zabaw wodnych (oczywiście pod czujnym okiem kolonijnego ratownika WOPR). Kolejne atuty to 820m własnej linii brzegowej i tajemnicze wyspy na jeziorze, które będą celem naszych niezwykłych wypraw.

Mieszkamy*:

 • w dwupiętrowym murowanym budynku w pokojach 2,3,4 osobowych lub 2+3 i 3+3 osobowych typu studio, wszystkie pokoje z łazienką (prysznic, umywalka, WC) ,wyposażone w wygodne łóżka, szafki nocne i szafę ubraniową. Telewizory schowaliśmy do magazynu, w zamian niektóre wieczory spędzimy w kinie letnim;
 • w domkach murowanych 4 osobowych (dwie sypialnie) i 8 osobowych, wszystkie domki wyposażone są w łazienki (prysznic, umywalka, WC), wyposażone w wygodne łóżka, szafki i szafę.

Miejsce zakwaterowanie objęte monitoringiem (kamery: w budynku na korytarzu i w strefie domków).
* Grupy młodsze mieszkają wyłącznie w dwupiętrowym budynku.
Zakwaterowanie w domkach dostępne tylko na niektórych turnusach.

Ciekawe usytuowanie ośrodka na cyplu, dodaje uroku i umożliwia zaadoptowanie terenu do różnych aktywności proponowanych naszym uczestnikom w poszczególnych rodzajach kolonii i obozów. Na urozmaiconym terenie stworzyliśmy idealne warunki do:

 • wszelkich zabaw wodnych łącznie ze sportami motorowodnymi (narty wodne , rejsy motorówką, szaleństwa na wodnych dmuchańcach),
 • żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa,
 • sportów lądowych opisach w poszczególnych programach ramowych, a także bitew paintballowych, ćwiczenia celności na strzelnicy, slalomu quadami po wydzielonym torze.

Stołówka mieści się w oddzielnym budynku, jest przestronna, ładnie urządzona. Smaczne posiłki przygotowywane są na miejscu.

Do dyspozycji uczestników: wydzielone kąpielisko, wydzielona strefa na piaszczystej plaży, przystań żeglarska, łodzie żaglowe, motorówka, wodne dmuchańce, kajaki, łodzie wiosłowe, park wodny czyli profesjonalna, atestowana i bardzo stabilna stacja zabaw na wodzie amerykańskiej firmy AQUAGLIDE - w zestawie: trampolina wodna, batut wodny , zjeżdżalnia, równoważnia, katapulta i ścianka wspinaczkowa, kule wodne (duża i mała), tor przeszkód, trampolina lądowa, nowoczesny plac zabaw, slackline, zamek dmuchaniec – klika metrów w górę po drabince a następnie odlotowy ślizg w dół, stół do ping ponga, stołowy cymbergaj i piłkarzyki, strzelnica: stanowiska do strzelania z wiatrówki sportowej łuku, stanowisko do dart (rzutki), sprzęt do gry w speedminton, boiska do: piłki siatkowej i kometki, tartanowe boisko do piłki nożnej (położone w centrum Lubniewic), drobny sprzęt sportowy, stanowiska do gier wirtualnych na Xbox 360. A także: świetlica, pracowania plastyczna, pracownia krawiecka, pracownia kuchenna, sala do ćwiczeń, kawiarenka, miejsce: na ognisko, grilla, dyskoteki pod gwiazdami i kino letnie. Oraz na wybranych koloniach/obozach: -narty wodne, -strefa adrenaliny: tor do przejażdżki quadami, pole z przeszkodami, strzelnica i pole paintballowe.

 

TRANSPORT: Dopłata za transport zorgazniowany obejmuje przejazd w obie strony. Szczegóły transportu tj. miejsce zbiórki i godzina odjazdu/powrotu będziemy zamieszczać na naszej stronie na 5 dni przed odjazdem/powrotem. Minimalna ilość osób dla zorganizowanego transportu to 6 uczestników.
Transport z Wrocławia organizujemy na każdym turnusie.

Miejscowość Cena Miejscowość Cena
Bydgoszcz 150 PLN Gdańsk 210 PLN
Gniezno 150 PLN Gorzów Wlkp 60 PLN
Grudziądz 180 PLN Katowice 210 PLN
Lubin 130 PLN Łódź 180 PLN
Opole 200 PLN Piła 150 PLN
Poznań 150 PLN Szczecin 130 PLN
Toruń 160 PLN Warszawa 210 PLN
Wrocław 160 PLN Zielona Góra 100 PLN

Transport własny: przyjazd na miejsce wypoczynku w godz. od 17 do 18; wyjazd w godz. od 10 do 11 tej.

Warunkiem wpisania uczestnika na listę uczestników kolonii/obozu jest przesłanie wypełnionej i podpisanej umowy drogą elektroniczną na adres biuro@rancher.com.pl w terminie 3 dni od dnia zgłoszenia dziecka na wypoczynek (mailem lub telefonicznie).
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki/pierwszej raty w terminach i kwotach opisanych poniżej.

Forma płatności TRADYCYJNA: wpłata 30% ceny kolonii/obozu płatne w ciągu 7 dni od dnia zgłoszenia uczestnika (mailem lub telefonicznie), pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed datą rozpoczęcia turnusu. W przypadku, gdy udział Uczestnika zostanie zgłoszony w terminie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem turnusu należy wpłacić całą kwotę jednorazowo.

Forma płatności RATY 0% turnusy 7 i 13 dniowe:

Terminy wpłat ratalnych turnusy 7 dniowe turnusy 13 dniowe
I rata : do 15.02.2019 230 PLN 360 PLN
II rata: do 15.03.2019 230 PLN 360 PLN
III rata: do 15.04.2019 230 PLN 360 PLN
IV rata: do 15.05.2019 230 PLN 360 PLN
V rata: do 15.06.2019 pozostała należność pozostała należność
ZAREZERWUJ TERAZ

Wpłaty należy przekazywać na konto Organizatora

RANCHER PT
50-512 Wrocław, ul. Tarnogajska 11-13
ING Bank Śląski SA 86 1050 1575 1000 0092 0957 0465

dla przelewów zagranicznych:
IBAN:PL 86 1050 1575 1000 0092 0957 0465
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW

W tytule przelewu należy wpisać: nazwisko i imię Uczestnika, termin i profil kolonii/obozu.

WARUNKI UCZESTNICTWA i wymagane druki znajdują w zakładce DRUKI DO POBRANIA.

 

Oferta dodatkowych atrakcji zawiera możliwości uzupełnienia lub rozszerzenia programu ramowego kolonii/obozu, czyli:
- jeżeli program kolonii/obozu, którą Państwo wybraliście dla swojego dziecka nie zawiera danej aktywności to można ją dokupić,
- jeżeli limit aktywności z programu ramowego został przez dziecko zrealizowany to można ją dokupić.
NARTY WODNE/ WAKBOARD/ KNEEBOARD: nauka/doskonalenie 3 zajęcia po 10 min.  PLN
PRZEJAŻDŻKA NA DMUCHAŃCACH WODNYCH: slalom za motorówką 10 min. PLN
SPŁYW KAJAKOWY (od 12 lat): spływ rzeką OBRĄ, czyli kilkugodzinna przygoda w kajaku pośród malowniczych zakątków rzeki Obry PLN
PARK LINOWY: wycieczka do parku linowego w Łagowie (dwie godziny zabawy w parku linowym, korzystanie z trzech różnych tras dostosowanych do wieku i umiejętności) PLN
BRYCZKA: półgodzinna przejażdżka bryczką po okolicy Lubniewic PLN
PAINTBALL JUNIOR (od 9 lat): jedna rozgrywka na polu paintballowym z przeszkodami lub w terenie leśnym (50 kulek, pistolety dla juniorów typu JT SplatMaster) PLN
PAINTBALL: jedna rozgrywka na polu paintballowym z przeszkodami lub w terenie leśnym (100 kulek) PLN
DODATKOWE KULKI DO PAINTBALLA: ilość 100 szt. PLN
STRZELNICA: strzelanie do celu z wiatrówki sportowej - dwa zajęcia PLN
PRZYGODA NA „POLIGONIE”: zabawa w KOMANDOSÓW czyli przejazd pojazdem militarnym-gąsienicowym (czołg lub amfibia), zwiedzanie muzeum militarnego PLN
QUADY:zajęcia na mechanicznych rumakach, czyli slalom na wydzielonym torze - dwa zajęcia PLN
WARSZTATY MYDLARSKIE: zajęcia manualne - wyrób dwóch mydełek (duże i małe) z ekologicznych produktów, do wyboru: kształt, kolor, zapach PLN
WARSZTATY DECOUPAGE: zajęcia manualne z podstaw decoupage, do ozdobienia jeden przedmiot do wyboru: figurka styropianowa lub drewniana, zestaw papierów i pozostałe materiały PLN
WARSZTATY MALOWANIA/ RYSOWANIA NA TKANINIE: zajęcia manualne malowania farbami do tkanin lub rysowania pastelami do tkanin według własnego projektu lub z wykorzystaniem szablonu, do ozdobienia bawełniana koszulka lub bawełniana torba/ plecak PLN
WARSZTATY CARVINGU: ABC rzeźbienia w owocach i warzywach za pomocą specjalnych przyrządów do carvingu, czyli wykonamy ozdoby z jabłka, marchewki, arbuza… PLN
DSC_2180
DSC_0083
36662257_1901044566601048_4099135680863535104_n
36505209_1897803106925194_2721226313070280704_n
DSC_0896
36606506_1896465710392267_2916688655508570112_n
36522050_1896465113725660_3304684627955810304_n
20160701_210821
20160715_105950
20160707_163754